Przedstawienie profilaktyczne "Miś Niegrzeczniś" SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W MRZEŻYNIE / 2019-11-19

19.listopada 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Teatru "Kurtyna". Teatr Kurtyna jest najstarszym teatrem profilaktycznym w Polsce i działa nieprzerwanie od momentu powstania, czyli od 2000 roku. Działalność Teatru skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno-profilaktycznych organizowanych na terenie całej Polski.  Artyści zaprezentowali dzieciom dostosowane do wieku przedstawienie profilaktyczne pt. "Miś Niegrzeczniś". Najmłodsi widzowie poznali rozbrykanego misia, który był bardzo niegrzeczny. Dzieci biorąc udział w tej pouczającej lekcji, śpiewając i odpowiadając na pytania zadawane przez artystów poznali tajniki kulturalnego zachowania się. Dzieci zobaczyły, jak należy zachować się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązania i podtrzymania relacji z rówieśnikami, co to jest empataia i szacunek dla słabszych. Aktorzy zachęcali do czytania książek.