Powrót
Pyszne i zdrowe kanapki w przedszkolu SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W MRZEŻYNIE / 2019-11-22

Przez cały rok, a szczególnie jesienią propagujemy w naszym przedszkolu zdrowe odżywianie. Dlatego też dzieci z grup przedszkolnych podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki.

Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym i dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Dzieci zostały zapoznane z piramidą zdrowia, nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. 

Na stolikach znajdowały się ułożone na talerzach listki sałat, masło, pieczywo, warzywa, ser żółty i biały. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty. 

Wszystkie dzieci ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim apetytem zjadły przygotowane przez siebie drugie śniadanie. Dzięki takim zajęciom, dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dba o higienę podczas przygotowywania posiłku. Okazało się, że naszym milusińskim smakują kanapki zrobione własnoręcznie, a największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. Agata Borowa-Pasiecznik, Danuta Miętka, Anna Kamińska, Jolanta Kamińska, Mariusz Szymański