Pieczemy świąteczne pierniki. SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W MRZEŻYNIE / 2019-12-12

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dla przedszkolaków ten dzień był dzisiaj bardzo pracowity, ponieważ piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio przygotowały się dbając o czyste rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Gotowe ciasteczka, udekorowaliśmy lukrem, kolorową posypką i wiórkami. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Anna Kamińska, Agata Borowa - Pasiecznik.