DZIEŃ BIAŁY W PRZEDSZKOLU. SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W MRZEŻYNIE / 2019-12-20

„BIAŁY DZIEŃ” to nasz trzeci kolor z cyklu “KOLOROWYCH DNI W PRZEDSZKOLU”. Prawdziwej zimy niestety za oknem nie było, ale za to wyczarowaliśmy ją sobie sami. Wszystkie dzieci przyszły tego dnia ubrane na biało. Rozpoczęliśmy dzień od utrwalenia wiadomości na temat pory roku jaką jest zima, odkryliśmy, że w naszej sali znajduje się wiele białych przedmiotów. Poznaliśmy białe produkty do jedzenia, kosmetyki i produkty codziennego użytku. Następnie wybraliśmy się z wizytą do „Śnieżnej krainy”. Musieliśmy pokonać sporo kilometrów sankami, przejść przez lodowy tunel i śnieżne zaspy. Warto jednak było, ponieważ po dotarciu na miejsce czekało na nas sporo zabaw, gier i tańców. Wszystko to przy dźwiękach znanych piosenek „Zima, zima, zima…”, „Hu, hu, ha nasza zima zła”, czy „Zima lubi dzieci”. Nie zapomnieliśmy także o ćwiczeniu buzi i języka, mieliśmy do tego świetną okazję podczas zabaw. Były balony, bańki mydlane i poczęstunek. Bawiliśmy się wspaniale.

Jolanta Kamińska, Danuta Miętka, Anna Kamińska, Agata Borowa - Pasiecznik.